پرسش و پاسخ‌های متداول درباره خدمات اینترنت

پاسخ به پرسش‌های متداول

شارژ اولیه سرویس به همراه هزینه تجهیزات توسط کارشناس محترم نصب دریافت میگردد .

در تمامی ساعات شبانه روز و ایام هفته با دردسترس داشتن یکی از کارت های عضو شتاب که رمز دوم اینترنتی  دارد با مراجعه به صفحه  کاربری امکان تمدید سرویس و یا تغییر سرویس ویا خرید حجم اضافه را دراختیار دارید . دقت فرماید حتی در صورت اتمام سرویس باز هم پرتابل فوق در دسترس مشترکین قرار دارد .

در صورت عدم تمایل به شارژ اینترنتی بخش تمدید سرویس در ایام غیر تعطیل از ساعت 8 صبح تا 21 شب در خدمت شما عزیزان میباشند . لطفا در صورت کارت به کارت کردن مبلغ در این بازه زمانی در تهران  با تلفن 74496 داخلی 2 و در کرج با تلفن 3569 داخلی 2 تماس بگیرید و یوزر و شماره پیگیری خود را اعلام کنید تا در اسرع وقت سرویس شما تمدید گردد 

همکاران گرامی بخش پشتیبانی فنی در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در 365 روز سال  در خدمت شما عزیزان هستند .درصورت هر گونه سوال یا مشکل فنی با تماس با پشتیبانی فنی مورد خود را مطرح و در صورت امکان مورد یا مشکل رفع و در صورت عدم رفع مشکل مورد شما به بخش اعزام کارشناس حضوری ارجاع داده میشود . زمان تقریبی اعزام کارشناس حضوری حدود 24 ساعت کاری در ایام غیر تعطیل است .

در صورت نصب اصولی معمولا انتن خراب نمیشود ! موارد خرابی  انتن بیشتر  ناشی شامل  اسیب فیزیکی انتن یا اسیبو پارگی سیم شبکه و نفوذ اب در ان و در بیشتر مواقع در اثرنوسان برق  است . توصیه میگردد حتماادابتور برق رادیو و ادابتور برق روتر به یک سه راهی محافظ برق خوب مربوط به وسایل الکتریکی متصل شود .

خیر . تجهیزات جدید عملا امکان هک شدن را از افراد سود جو گرفته است مگر روتر شما قدیمی باشد یا رمز وایرلس شما قابل حدس زدن باشد نظیر  رمز :123456

خیر ترافیک هر بسته قابل استفاده در بازه زمانی همان بسته است

بله ترافیک اضافه بصورت مستقل نمایش داده شده و در صورت اتمام ترافیک اصلی بستهبصورت یک گیگ یک گیگ به ترافیک مصرفی اضافه میگردد و هر میزان بصورت ترافیک ذخیرهباقی ماند به دوره بعد انتقال داده میشود .

برق آنتن از طریق یک دنگل بنام پی او ای تامین میگردد . این وسیله به سیم شبکه که از انتن وارد منزل مشود متصل و از خروجی ان به روتر اتصال برقرار میگردد و از طریق ادابتور متصل به این وسیله برق انتن تامین میگردد . بطور کلی 2 ادابتور انتن و روتر باید به برق متصل باشند تا سرویس برقرار باشد .

در صورت نصب اصولی معمولا آنتن خراب نمی‌شود! موارد خرابی  انتن بیشتر  ناشی شامل  اسیب فیزیکی آنتن یا اسیبو پارگی سیم شبکه و نفوذ اب در ان و در بیشتر مواقع در اثرنوسان برق  است . توصیه میگردد حتماادابتور برق رادیو و ادابتور برق روتر به یک سه راهی محافظ برق خوب مربوط به وسایل الکتریکی متصل شود .

خیر . تجهیزات جدید عملا امکان هک شدن را از افراد سود جو گرفته است مگر روتر شما قدیمی باشد یا رمز وایرلس شما قابل حدس زدن باشد نظیر  رمز :12345678

بله در صورت هرگونه اسیب بجز اسیب های فیزیکی و ادابتور در صورت ارائه روتر با جعبه تا 3 سال یک روتر جدید تحویل بگیرید .

خیر ترافیک هر بسته قابل استفاده در بازه زمانی همان بسته است.

بله ترافیک اضافه بصورت مستقل نمایش داده شده و در صورت اتمام ترافیک اصلی بسته بصورت یک گیگ یک گیگ به ترافیک مصرفی اضافه میگردد و هر میزان بصورت ترافیک ذخیره باقی ماند به دوره بعد انتقال داده می‌شود .

اول از همه اتصالات برق و شبکه راچک کنیم . در صورت قطعی هر یک از برق ها و یا جابجایی هر یک از  اتصالات اینترنت شما قطع می‌شود.

در صورت در دسترس بودن انتن پشت بام به چراغ های  پشت انتن دقت کنیم . اگر هیچ چراغی روشن نبود یعنی یا برق انتن از پایین دچار اشکال است ویا سیم و سوکت ها در طول مسر دچار مشکل شده اند . در صورت روشن بودن فقط یک چراغ انتن شما دچار مشکل در تنظیمات شده و یا از محل درست نصب خود حرکت کرده . با حرکت اهسته  به چپبه  راست باید 4 چراغ دیگر که نشان دهنده قدرت سیگنال است روشن شود.

خیر .رمز روی سایت مربوط به اتصال اینترنت وورودی سایت مشترکین کاربرد دارد و برای تعویض رمز وایرلس باید از طریق تنظیمات روتر قسمت وایرلس اقدام شود .

منظور از سرعت دانلود مدت زمانی است که برای بازیابی داده‌ها از «سرور تست سرعت» و اتصال به «سرور ارائه دهنده خدمات به شما» لازم است. این سرعت بر حسب مگابیت بر ثانیه (Mbps) اندازه گیری می‌شود. سرعت دانلود معمولاً چند برابر بیشتر از سرعت آپلود است.

سرعت آپلود مدت زمانی است که اتصال شما برای ارسال داده‌ها به سرور تست سرعت لازم دارد. به عبارت دیگر در آپلود مسیر حرکت داده‌ها دقیقا برعکس سرعت دانلود می‌شود. واحد اندازه‌گیری سرعت آپلود مگابیت بر ثانیه است. بسیاری از کارهایی که آنلاین انجام می‌دهیم مانند ارسال ایمیل، گپ ویدیویی و ارسال عکس به پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به سرعت آپلود مناسبی نیاز دارند.

پینگ ابزاری مهم و موثر برای بررسی ارتباطات بین دو رایانه یا دستگاه در یک شبکه است. همانطور که از نامش مشخص است، پینگ سیگنالی را به رایانه دیگری ارسال می‌کند و مدت زمان دریافت پاسخ را بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می‌کند. اگر رایانه دریافت کننده دور باشد یا شبکه شلوغ باشد، مدت زمان دریافت پاسخ بیشتر شده و قاعدتا مقدار پینگ زیاد خواهد بود. میزان یا حجم پینگ معمولی باید:

- بین دو مکان در یک شهر باید کمتر از بیست میلی ثانیه باشد.

- بین دو شهر باید سی تا شصت میلی ثانیه باشد.

- بین دو قاره این میزان بین صدو پنجاه تا دویست میلی ثانیه افزایش می‌یابد.

از پینگ گاهی اوقات به عنوان تأخیر (latency) یاد می‌شود که در اصطلاح رایانه‌‌ای به معنای زمانی (تأخیر) است که برای انتقال داده از یک دستگاه به دستگاه دیگر لازم است. پینگ بیش از همه برای گیمرهای آنلاین اهمیت دارد تا بتوانند یک بازی سریع و روان را تجربه کنند و با بازیکنان دیگر همگام شوند.

داده‌ها وقتی می‌خواهند از طریق اینترنت منتقل شوند به صورت بسته بسته یا packet در می‌آیند. این بسته‌ها معمولاً با سرعت منظم حرکت می‌کنند (فریم بر ثانیه) و وقتی به رایانه مقصد رسیدند دوباره از حالت بسته خارج شده و به همان داده‌های اولیه تبدیل می‌شوند. مثلا اگر شما یک تصویر، ایمیل، ویدیو یا تماس صوتی را ارسال کنید، آن تصویر یا… به صورت داده‌های بسته بسته در شبکه نت به سمت رایانه مقصد حرکت می‌کنند و بعد از اینکه به آن رسیدند دوباره طوری داده‌ها به هم پیوند می‌خورند که همان تصویر اولیه را در کامپیوتر مقصد شکل دهند. اگر سرعت انتقال بسته‌ها از حالت ثابت خارج شده و کم یا زیاد شود مقدار جیتر افزایش پیدا می‌کند. دستگاه‌های شبکه در اینترنت معمولا هوشمند هستند و خودشان سرعت انتقال پکت داده‌ها را هموار می‌کنند؛ بنابراین معمولا در تجربه پهنای باند خود اختلالی مشاهده نخواهید کرد. در مواقعی که شبکه‌ها با ترافیک زیادی مواجه می‌شوند و روان سازی جریان داده‌ها را با دشواری رو به رو می‌کنند، سرویس دهنده‌های اینترنتی به مقدار جیتر حساس‌تر هستند. مقدار جیتر باید کمتر از پینگ باشد در غیر این صورت در تماس‌های صوتی و ویدیویی اینترنتی، ارتباط قطع خواهد شد یا با پارازیت همراه خواهد بود.

Creative design

پاسخ پرسش خود را پیدا نکردید؟

پرسش خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا پاسخ داده شود:

تماس با خورشید نت
خورشید نت را دنبال کنید

اگر به دنبال سرویس اینترنت پر سرعت و مناسب می‌گردید
فقط با خورشید نت تماس بگیرید!

تهران:  ۷۴۴۹۶ ۰۲۱
کرج:    ۳۵۶۹ ۰۲۶

info@khorshidnet.com
sales@khorshidnet.com

کرج، مهرشهر، بلوار ارم، ساختمان رز، بلوک ۲، طبقه ۴

سامانه ثبت و پاسخگویی شکایات ۱۹۵
logo-samandehi